Průběh stavby a rozpočet :

Motor+převodovka : Harley-Davidson Sportster 883 R
Rám : Harley-Davidson Sportster
Lak : Olaf Pugner
Elektro : Klasik Moto Praha

Práce provedené v Šalamounka H-D Bikes :
Konstrukce, realizace, návrhy, úprava rámu, výfuky, řidítka, podsedadlová část, přístrojová deska.

Náklady na úpravu : 100 000,- Kč
Příběh motocyklu :

F4U: Mechanik Ondra Odehnal je blázen do letadel a jedním z jeho nejoblíbenějších je F4U CORSAIR, který létal v korejské válce ve službách NAVY. Když dostal Ondra možnost postavit motocykl podle sebe, rozhodl se postavit motocykl jako poctu zmíněnému slavnému letounu. Základem posloužil Harley-Davidson Sportster 883 R, který byl již hodně opotřeben a místy i poškozen. Celá stavba je založena na sériovém rámu Sportsteru, kterému byly uřezány pouze držáky zadního blatníku. Blatník byl nahrazen caffe racer podsedadlovou částí, která je vyhotovena z laminátu. V této podsedadlové části je ukryté i zadní světlo a blikače, které jsou vidět pouze při rozsvícení, jelikož se jedná o malé LED diody. Motor zůstal víceméně sériový až na otevřené sání a výfuky, které pochází ze Sportsteru XR1200, ale jedná se pouze o svody které jsou zaříznuté hned pod motorem. Stupačky jsou posunuté hodně dozadu a tím bylo docíleno sportovního posedu, který byl podpořen nízkými řidítky. Tato řidítka jsou schována za plastovou maskou Harley-Davidson. V té byl vytvořen přístrojový panel, připomínající kokpit letadla.
Lak provedl Olaf Pugner přesně podle kamufláže F4U.
Šalamounka H-D BIKES
Praha
Motorcycle Building
Stavíme a upravujeme motocykly dle vašich představ. Poskytujeme odborné rady a konzultace, návrhy a finální provedení stavby nebo úpravy motocyklu. Díly si sami obstaráváme, atypické a speciální součástky jsme schopni vyrobit. Spolupracujeme s mnoha dodavateli z celé Evropy i ze zámoří.

Svěř nám sen o svém motocyklu a mi ho proměníme do skutečné podoby!
Chceš postavit motocykl?
Chceš upravit svůj stávající motocykl?
Chceš poradit s vhodností dopňků na motocyklu?
Hledáš výraz motocyklu, který by ti slušel?

Custom Chrome
S&S Cycle
WW Cycles
Zodiac
Motorcycle storehouse
Küryakyn
Screamin´Eagle
Vance Hines
Prohlédněte si realizace našich staveb motocyklů:
Sporty89    Rock'N'Roll72    F4U    SHDB-02    Smrtihlav
Bad Bull    Radio    Wojtocykl    Black Muscle    Orange Black FatBoy    Orange Chrom Sportster    Shark                      Dream Team